währung tauschen in kryptowährung richtig mit kryptowährungen handeln warum sollte ich in bitcoins nicht investieren traden von kryptowährungen und allen anderen kryptowährung bei europefx kryptowährung steuer berechnen
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Kostel očima Gijse Van Vaerenberghta

Share

gijs-van-vaerenberghSice tento článek nezapadá úplně do konceptu bydlení, projekt nás nadchl natolik, že jsme se ho rozhodli publikovat.

Projekty dvojice architektů Gijs Van Vaerenbergh a Arnout Van Vaerenbergh z Belgie, ne vždy vycházejí z podnětů klienta. Naopak se snaží vnést do tvorby velkou míru autonomie.

Jejich hlavní starostí je experiment, reflexe, fyzické zapojení s konečným výsledkem a vstup diváka.

Ve vlámském provincii Limburg si občanská iniciativa Z-OUT nechala zpracovat projet, který by zachytil stavbu v tradičních venkovských linkách, i přesto však byl nadčasový. Tento kostel se skládá z 30 tun oceli a 2000 sloupců. Je postaven na fundamentu ozbrojeného betonu. Díky použití horizontálních desek, je koncept tradičních církevních prvků transformován do průhledného objektu umění.

V závislosti na pohledu diváka je tento církevní objekt vnímán buď jako masivní budova nebo se částečně/úplně rozpouští do okolní krajiny. Ti diváci, kteří stojí uvnitř kostela s hledí ven, jsou svědky abstraktní hry řádků, které přetváří okolní stěny na krajinu. Celý objekt lze číst jako úvahy architektonických témat.

(Zdroj: gijsvanvaerenbergh.com)

 

 

 

Předchozí článek
Další článek